הכוכבים שלנו

נערות ונערים בכוכב השמיני הם כוכבים בפני עצמם, בעלי תחומי עניין רבים ומעורבות חברתית גבוהה. אנחנו אוהבים לספר את הסיפור שלהם

כוכבת החודש: דנה צוקרמן

  תחומי העניין המגוונים שלה והיכולות שהיא מגלה משרתים היטב את בני הנוער אשר מגיעים לכוכב וכן את הוריהם אשר יודעים לא מעט בזכותה דרך הרשתות החברתיות.

מה את לומדת בבית הספר?

'מרחיבה מוזיקה לעשר יחידות (עושה רסיטל) ופסיכולוגיה מגדר. אני אהבת מוזיקה ומקדישה לו זמן רב. אני מנגנת, מלחינה כותבת ושרה. לומדת פיתוח קול קלאסי ושרה אופרה. משתפת בהרכבים בכוכב ומבחינתי זו רק תחילת הדרך. לפסיכולוגיה ומגדר הגעתי כי מושך אותי כאישה צעירה להבין את ההבדלים בין גברים ונשים מבחינה התנהגותית, סטיגמות וכיו"ב. מבחינתי מדובר בשיעורים הכי טובים והכי חוויתיים בתיכון. השיעור הזה צריך להיות, לדעתי, שיעור חובה בכל תיכון'. 

מה את עושה בכוכב?

'אני משתתפת בתוכנית ספוקן נוער, יש לנו מפגשי כתיבה בנוסף אני מתנדבת בתוכנית רקשרים. אנחנו נפגשים בפעם בשבוע עם בני נוער בעלי צרכים מיוחדים ושרים איתם. הכל נעשה בהנחיה מסודרת של מלווה מקצועי. 

מה עם ההובלה שלך את הכוכב ברשתות החברתיות?

'נכון. זו עבודה בשכר החל מסוף שנת 2020. הבאתי את הכוכב לידי ביטוי ברשתות החברתיות דרך תכנים של בני נוער שיצרתי איתם קשר והם נתנו קטעים שלהם וחומרים שהלחינו. פרסמנו אותו בפרופילים של הכוכב. פרסמנו גם מעורבות חברתית של בני הנוער בכוכב כמו הפגנות שונות שיש לנו בתקופה האחרונה, אחת מהן היא ההפגנה נגד אלימות בנשים. אנחנו מפרסמים אירועים מתכוננים, אירועים בלייב ובכלל, יש לנו הרבה צבעים שמאפשרים לאנשים להתחבר אלינו ואחד אל השני.

מה מזין את האהבה הגדולה שלך לרשתות החברתיות?

'ביטוי עצמי! גם הכוכב השמיני וגם הרשתות החברתיות מאפשרים הרבה מאוד ביטוי עצמי כל אחד בדרך שלו בקול שלו. צריך רק להתמיד בזה. התפוצה גדולה, אנחנו מגיעים להרבה מאוד בני נוער שמכירים דרך זה אחד את השני.'

והשלב הבא שלך הוא?

'בכוכב אני מתחילה להפעיל את המקום ערב בשבוע, בנוסף אני רוצה לקחת חלק גם בהפקת אירועים וגם ליזום כאלה. את הסדנה הראשונה שלי יזמתי ועשיתי לא מזמן על אהבה עצמית והגיעו עשרה בני נוער בני 14-18 היה לי כיף גדול. בשנה הבאה אני עושה 'שנת שירות' בספוקן, אחר כך לצבא, אני עדיין לא יודעת מה הכיוון. מה שבטוח אני רוצה שזה יהיה קשור ליחסי אנושלעבודה עם אנשים'.